День вишиванки

День вишиванки

Два кольори мої, два кольори....

17.05.2018 ми також долучилися до святкування Дня вишиванки. Переглядаючи  відеоролік "Історія вишиванки", учні дізналися багато цікавогоі пізнавального для себе. Також учні дев'ятого класу відвідали шкільний музей народознавства "Народна світлиця", де перенеслися в ті далекі часи, коли вишиванка була невід'ємною частиною гардеробу українців. внаш час традиції , хвала Богу, відроджуються, і саме вишита сорочка є символом незламності українського духу та патріотизму.

Вишиванка є не тільки традиційним українським одягом, а й оберегом. Символи і кольори, які використовуються при вишивці, володіють певним змістом.

Традиційно вишивали дівчата, які готували собі посаг, збираючи його в спеціальну скриню. Небагата дівчина могла похвалитися 30-40 сорочками, середнього достатку – 50-70, а багаті – 100.

Сорочку для немовляти вишивала мама чи бабуся, під час роботи співали пісні і молилися. Вважалося, що так вишиванка стає справжнім оберегом.

Альбом: День вишиванки Альбом: День вишиванки Альбом: День вишиванки
Web-адреса: senkivskashkola.kupyansk.info/news/id/13300 | Переглядів: 35Дата публікації: 14:42 17.05.2018