Люди без майбутнього

Люди без майбутнього

Вшанування пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу - день, який назавжди залишиться в нашиш серцях.

18.05.2018 в школі пройшли заходи до Дня пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу. Вчитель історії Тарасенко О.В. провів годину спілкування "Невинні жертви", в якій ішлося про непросту долю кримських татар. Шкільний парламент приготував тематичну лінійку "Люди без майбутнього". Учні, які взяли участь у заходах, пройнялися  долею цих людей, вони із цікавістю розмірковували над тим, якою б була доля татар, як би не тодішній політичний режим.

11 травня 1944 р. Державний комітет оборони СРСР прийняв історичну постанову № 5859 про виселення кримських татар із Кримської АРСР в Узбецьку СРС. Підставою для депортації у документі вказувалося: «У період Вітчизняної війни багато кримських татар зрадили Батьківщину, дезертирували із частин Червоної армії, які обороняли Крим, і переходили на бік противника, вступали у сформовані німцями добровольчі татарські військові частини, які боролися проти Червоної армії, в період окупації Криму німецько-фашистськими військами, брали участь у німецьких каральних загонах, кримські татари особливо відзначалися своїми звірячими розправами щодо радянських партизан, а також допомагали німецьким окупантам в справі організації насильницького угону радянських партизан в німецьке рабство та масового винищення радянських людей».До 1 червня 1944 р. кримські татари отримували статус «спецпоселенців».

21 та 29 травня 1944 р. були прийняті додаткові постанови про нові переселення татар із Криму в Марійську АРСР, Горьковську, Івановську, Костромську, Молотовську та Свердловську області РРФСР.

Альбом: Люди без майбутнього Альбом: Люди без майбутнього Альбом: Люди без майбутнього
Web-адреса: senkivskashkola.kupyansk.info/news/id/13298 | Переглядів: 43Дата публікації: 13:43 18.05.2018