День пам'яті жертв аварії на Чорнобильській АЕС
День пам\

Поділитися новиною:

День пам'яті жертв аварії на Чорнобильській АЕС

26.04.2018 року в школі пройшли заходи, присвячені 32-й річниці аварії на Чорнобильській АЕС.

26.04.2018 року в школі пройшли заходи, присвячені 32-й річниці з дня трагедії на Чорнобильській АЕС. Учитель історії Тарасенко О. В. розповів про наслідки вибуху на четвертому атомному реакторі. Бібліотекар школи Ткаченко Л.В. організувала виставку літератури в шкільній бібліотеці. 

Саме в цей день сталася найбільша трагедія не тільки України, а й усього людства – вибух на Чорнобильській АЕС. Причиною катастрофи прийнято вважати стрибок напруги в мережі, який викликав два вибухи. На щастя (та чи можна так сказати?), вибухи були не ядерними, а хімічними - наслідок перегріву реактора і накопичення значної кількості пари. На момент вибуху в реакторі знаходилось близько 200 т урану. Було зруйновано обшивку, а через відсутність захисної оболонки більше 60 т радіоактивних речовин піднялись у повітря.

Сумарна радіація ізотопів, викинутих в повітря після аварії в Чорнобилі, була в 30-40 разів більшою, ніж при вибуху атомної бомби в Хіросімі.

Оскільки Чорнобильська АЕС була графітно-водним реактором, саме графіт передбачав легкозаймистість всієї системи. Після вибуху в ньому залишилось близько 800 т графіту, який почав горіти. Пожежа тривала 10 днів і забрала життя 31-ї людини. Остаточно графіт перестав горіти лише 10 травня.

Пожежники, які першими прибули на місце катастрофи, не мали ізолюючих протигазів. Їх просто не попередили про особливості ситуації. У результаті радіоактивні речовини потрапили в дихальні шляхи ліквідаторів.

Кількість людей, що брали участь в гасінні пожежі на ЧАЕС, становила 240 тис. Усі вони отримали високі дози радіації. Однак саме пожежникам вдалось врятувати нас від справді серйозної катастрофи – сильного водневого вибуху, який міг стати наступним етапом трагедії. 

Альбом: День пам'яті жертв аварії на Чорнобильській АЕС Альбом: День пам'яті жертв аварії на Чорнобильській АЕС Альбом: День пам'яті жертв аварії на Чорнобильській АЕС Альбом: День пам'яті жертв аварії на Чорнобильській АЕС Альбом: День пам'яті жертв аварії на Чорнобильській АЕС Альбом: День пам'яті жертв аварії на Чорнобильській АЕС Альбом: День пам'яті жертв аварії на Чорнобильській АЕС
Web-адреса: senkivskashkola.kupyansk.info/news/id/13049 | Переглядів: 55Дата публікації: 12:33 02.05.2018
Директор

Шевченко Юлія Вікторівна

Анонс подій
Подій не заплановано
Пошук
Версія для слабо- зорих