Фестиваль дружин юних пожежників

Фестиваль дружин юних пожежників

Шістнадцятого лютого 2018 на на базі Петропавлівської ЗОШ І –ІІІ ст. відбувся фестиваль Дружин юних пожежників.

Наша школа також не залишилась осторонь. Цікавий та креативний виступ команди Сеньківської загальноосвітньої школи І - ІІ ступенів "Яскраві і полум'яні" став ще одним кроком до спільного успіху та взаємоповаги один до одного.

Перша згадка про юних помічників пожежних датується ще кінцем 19-го століття, а в 1901 році, за ініціативою пожежного товариства, було розглянуто питання про навчання елементарним знанням пожежної справи в школі юних ополченців.

Офіційно перші дружини юних пожежних були засновані приблизно в 20-30-х роках минулого століття при будинках піонерів та пожежних командах. Організаційно ж цей рух було оформлено в 1958 році після видання першого положення про дружин, яке було затверджено Міністерством охорони громадського порядку української радянської соціалістичної республіки та Міністерством освіти.

У 70-80-і роки рух Дружин юних пожежних набув особливої популярності серед молоді. Дітлахи не тільки вели широку роз’яснювальну програму у дитячих садках, виступали перед однолітками в школах та перед трудовими колективами, але й самостійно робили обходи домоволодінь одиноких людей, стояли на охороні полів під час збору врожаїв.

Фестиваль дружин юних пожежних – рух, витоки якого беруть початок ще в середині минулого століття. Новий поштовх цей рух отримав у перші роки незалежності України, коли щороку кожної осені почав проводитися Всеукраїнський фестиваль. Головною його метою є навчання правилам безпечної поведінки в сучасному середовищі, розвиток у молоді особистих творчих здібностей, а також формування у молодого покоління поваги до складної, відповідальної та водночас благородної професії – рятувальник.

У 2009 році Фестиваль ДЮП відсвяткував одразу два ювілеї – своє 15-ти і 50-річчя! Саме вересень 1959 року став датою започаткування масового руху юнацьких добровільних пожежних дружин (ЮДПД) – громадської ініціативи, яка охопила всю Україну, зібравши під своїм прапором десятки тисяч юнаків та дівчат.

Ті часи були початком великого руху, що й тоді витримав випробування часом, і нині яскраво демонструє юнацькі прагнення бути завжди попереду, займаючи активну позицію у суспільному житті.

Членами ЮДПД ставали школярі віком від 10 до 17 років, які вивчали пожежну справу за спеціальною програмою, загартовували свій характер. Вимоги були відповідні: наполегливо вивчати основи пожежної справи, знати, як боротися з вогняною стихією та попередити пожежу, швидко оцінити ситуацію і прийняти правильне рішення.

Згодом учасники ЮДПД поширювали серед населення листівки та плакати на тему обережного поводження з вогнем. Були створені червоні пости, юні члени ЮДПД чергували на дитячих кіносеансах, виставках, шкільних базарах та святах. Вони охороняли від вогню ліси, парки, будівлі, місця збирання урожаю. Разом з пожежними –рятувальниками вони брали участь у рейдах з перевірки протипожежного стану громадських та індивідуальних будинків, допомагали вогнеборцям під час гасіння пожеж.

Другий ювілей – 15-річчя Фестивалю дружин юних пожежних – продовження руху ЮДПД на теренах незалежної України.Організаторами Фестивалю незмінно виступають Державна служба України з надзвичайних ситуацій, Добровільне пожежне товариство України за підтримки Міністерства освіти і науки України.

Альбом: Фестиваль дружин юних пожежників Альбом: Фестиваль дружин юних пожежників Альбом: Фестиваль дружин юних пожежників Альбом: Фестиваль дружин юних пожежників Альбом: Фестиваль дружин юних пожежників Альбом: Фестиваль дружин юних пожежників Альбом: Фестиваль дружин юних пожежників Альбом: Фестиваль дружин юних пожежників
Web-адреса: senkivskashkola.kupyansk.info/news/id/12425 | Переглядів: 189Дата публікації: 09:04 19.02.2018