Одвічний біль Афганістану

Одвічний біль Афганістану

П'ятнадцятого лютого 2018 в школі пройшла тематична лінійка-реквієм "Одвічний біль Афганістану". Шкільний парламент підготував захід. Учні прониклися болем, який відчували батьки хлопців, які загинули під час страшної афганської війни.

Після закінчення Другої світової війни війська СРСР брали участь у 24 локальних війнах і збройних конфліктах на території 20 іноземних держав.

Найбільш масштабною, тривалою і трагічною з локальних воєн була афганська, що тривала 3340 днів і ночей, її жертвами стали майже 15 тис. радянських людей і понад 1 млн. афганців. Протягом усіх 9 років війни щодоби гинув один і зазнавали поранень два вихідці з України. Через афганське пекло пройшли понад 600 тис. радянських солдатів і офіцерів, у т. ч. 160 тис. призваних з України. На республіку ліг тягар 25% затрат і втрат СРСР. Україна дала кожного п’ятого воїна-інтернаціоналіста. Вій-ськово-транспортна авіація майже цілком була оснащена літаками Ан-26 українського виробництва. В Україні була виготовлена більша частина за – діяних у війні танків, бойових машин піхоти, бронетранспортерів.

Альбом: Одвічний біль Афганістану Альбом: Одвічний біль Афганістану Альбом: Одвічний біль Афганістану
Web-адреса: senkivskashkola.kupyansk.info/news/id/12423 | Переглядів: 114Дата публікації: 09:01 19.02.2018