Весела Масляна
Весела Масляна

Поділитися новиною:

Весела Масляна

Чотирнадцятого лютого 2018 року в школі пройшло свято Масляної.

Чотирнадцятого лютого 2018 року в школі пройшло свято "Весела Масляна". Свято підготувала керівниця гуртка "Господарочка" Ковалько М.М. Дуже цікавий та веселий виступ дітей на сцені був початком дійства. Всі присутні в залі отримали смачну випічку та льодяники. Завершилось святкування спалюванням опудала Масляної та випіканням млинців!

 Масляний тиждень ділиться на два періоди: Вузька Масляна (з понеділка по середу) - коли можна займатися господарськими роботами, і Широка Масляна (з четверга по неділю) - коли починаються широкі гуляння.

У кожного дня Масляної є своє, особливе, значення:

Понеділок - зустріч. Саме в цей день, у початок Вузькою Масляної, прийнято зустрічати гостей, пекти перший млинець і споруджувати опудало Масляної з підручних матеріалів, соломи і старих речей. Крім того, в понеділок було прийнято ходити в гості до сватів і обговорювати подробиці майбутнього святкування: час, місце і склад гостей.

Вівторок - загравання. Для незаміжніх дівчат це день оглядин. Коли можна кликати незнайомих хлопців додому або гуляти з ними. Саме масляні обряди зводилися до сватання, щоб після Великого посту зіграти весілля. Також існує повір'я, що якщо в цей день не з'їхати з гірки на санях, то можна цим образити Масляну.

Середа - ласунка. В цей день всі господині повинні накрити стіл з різних страв, і в першу чергу з млинців. А теща повинна запросити зятя, пригостити власноруч спеченими млинцями і показати свою прихильність до чоловіка доньки.

Четвер - розгуляй. З цього дня починається Широка Масляна. Суть цього дня полягає в тому, щоб виплеснути всю негативну енергію, накопичену за зиму, і вирішити конфлікти, якщо вони є.

П'ятниця - тещині вечірки. У цей день теща йде в гості до зятя на млинці. А зять повинен показувати свою повагу матері дружини. Якщо дотримуватися цього ритуалу, то стосунки між тещею і зятем налагодяться.

Субота - посиденьки зовиці (зовиця - сестра чоловіка). За традицією в цей день ходять до всіх своїх рідних, друзів і сусідів, які повинні пригощати гостей млинцями. А молоді невістки запрошують в гості до себе сестер чоловіка та інших родичів.

Неділя - прощений день. У цей день серед близьких людей прийнято просити одне в одного пробачення за завдані образи і неприємності. А після цього спалювати опудало Масляної, співати й танцювати.

Не варто забувати, що протягом сирного тижня віруючим, які збираються дотримуватися посту, можна вживати молочні продукти, але вже заборонено вживати м'ясні.

Альбом: Масляна Альбом: Масляна Альбом: Масляна Альбом: Масляна Альбом: Масляна Альбом: Масляна
Web-адреса: senkivskashkola.kupyansk.info/news/id/12421 | Переглядів: 129Дата публікації: 08:51 19.02.2018
Директор

Шевченко Юлія Вікторівна

Анонс подій
Подій не заплановано
Пошук
Версія для слабо- зорих