Тематична лінійка до Дня пам'яті героїв Крут
Тематична лінійка до Дня пам\

Тематична лінійка до Дня пам'яті героїв Крут

Двадцять дев'ятого січня 2018 в школі пройшла тематична лінійка, присвячена Дню пам'яті героїв Крут.

Лінійка розпочалася о 12.00. з гімну України. Учні підготували інформацію про цей пам'ятний день. Кожен з нас згадав ті жахливі події та  згадалв усіх українських юнкерів, студентів та гімназистів, які загинули під Крутами.

22 січня 1918 року був проголошений четвертий універсал Центральної Ради. У ньому зазначалося: "...... віднині Українська Народна Республіка стає самостійною, ні від кого не залежною, вільною, суверенною Державою Українського Народу".

А вже через 7 днів, 29 січня 1918 року на підступах до Києва, під станцією Крути, зустрілися в пекельному бою українські підрозділи Центральної Ради та більшовицькі війська.

Проти 300 український юнкерів, студентів та гімназистів виступало понад 4 тис. червоних радянських вояків на чолі з Михайлом Муравйовим.

27 студентів та гімназистів, які охороняли станцію, опинилися в полоні. Наступного дня їх побитих і змордованих повели на розстріл. Але й тоді вони не зріклись України.

Учень 7 - ого класу Григорій Пипський , заспівав " Ще не вмерла Україна..." і його підтримали інші полонені. Та ворожі постріли назавжди обірвали нескорені юнацькі голоси.

Нехай пам'ять про наших героїв, що загинули під Крутами, буде вічною. Їхня смерть буде для нас прикладом, як треба любити свою Батьківщину.

Альбом: Тематична лінійка до Дня пам'яті героїв Крут Альбом: Тематична лінійка до Дня пам'яті героїв Крут Альбом: Тематична лінійка до Дня пам'яті героїв Крут Альбом: Тематична лінійка до Дня пам'яті героїв Крут Альбом: Тематична лінійка до Дня пам'яті героїв Крут
Web-адреса: senkivskashkola.kupyansk.info/news/id/12208 | Переглядів: 112Дата публікації: 14:15 29.01.2018